NOVEMBER 26 - 27, 2011


We have posted the results from the 2011 Xtreme Diamond Sports (USA) Turkey Trot Ring NIT.
If any scores are incorrect please let us know and we will correct them. If your team picture is not included below and your team has
a picture to send please email us the picture in jpeg format. As Always, Xtreme Diamond Sports (USA) would like to thank everyone for their continued support.
Without you we would not be able to do what we love to do the most!
ww
HAS YOU TEAM QUALIFIED TO PARTICIPATE IN THE BIGGEST AND BEST WORLD SERIES IN THE WEST FOR THE 2012 SEASON?
WE WILL HAVE OVER 200 TEAMS FROM ALL OVER THE USA AND PARTS OF THE WORLD COMPETING IN THE BEAUTIFUL
TOURIST BEACH DESTINATION OF SAN DIEGO FOR THIER OWN WORLD SERIES CROWN!
Rick Melendrez Sr.
Xtreme Diamond Sports (USA)

Rick@XtremeDiamondSports.com
See Ya At the Ball Yard!

n
Click Here For Our Tournament Schedule!


FULLERTON RESULTS

SO CAL UNITED
10U DIVISION CHAMPION

10U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
THE YARD - FULLERTON
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
W L
1. OC NOMADS
3
L L
2. FCBA COBRAS
4
W W
3. SO CAL UNITED
1
W L
4. NORTH VALLEY BULLDOGS
2

FIELDS:
TY1 = FIELD #1 THE YARD FULLERTON
TY2 = FIELD #2 THE YARD FULLERTON
TY3 = FIELD #3 THE YARD FULLERTON
TY4 = FIELD #4 THE YARD FULLERTON
TY5 = FIELD #5 THE YARD FULLERTON


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
TY5
09:00A
OC NOMADS
6
FCBA COBRAS
3
2
TY5
11:00A
FCBA COBRAS
0
SO CAL UNITED
10
3
TY3
01:00P
OC NOMADS
4
NORTH VALLEY BULLDOGS
11
4
TY3
03:00P
SO CAL UNITED
10
NORTH VALLEY BULLDOGS
0

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
5
11/27/11
TY4
09:00A
SEED #2 - NORTH VALLEY BULLDOGS
12
SEED #3 - OC NOMADS
4
6
TY4
11:00A
SEED #1 - SO CAL UNITED
14
SEED #4 - FCBA COBRAS
0
7
TY4
01:00P
WINNER GM #5 - NV BULLDOGS
(CHAMPIONSHIP)
2
WINNER GM#6 - SO CAL UNITED
(CHAMPIONSHIP)
9

SO CAL BEARCATS
11U DIVISION CHAMPION

11U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
THE YARD - FULLERTON
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
W W
1. SO CAL BEARCATS
1
L W
2. YUCAIPA VALLEY RUFF RYDERS
3
L L
3. HOH HITMEN
5
W L
4. BCBA PROSPECTS RED
4
L W
5. SO CAL XTREME
2

FIELDS:
TY1 = FIELD #1 THE YARD FULLERTON
TY2 = FIELD #2 THE YARD FULLERTON
TY3 = FIELD #3 THE YARD FULLERTON
TY4 = FIELD #4 THE YARD FULLERTON
TY5 = FIELD #5 THE YARD FULLERTON


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
TY2
03:00P
SO CAL BEARCATS
7
YUCAIPA VALLEY RUFF RYDERS
6
2
TY2
05:00P
YUCAIPA VALLEY RUFF RYDERS
12
HOH HITMEN
3
3
TY3
05:00P
BCBA PROSPECTS RED
7
SO CAL XTREME
5
4
TY2
07:00P
SO CAL BEARCATS
15
BCBA PROSPECTS RED
2
5
TY3
07:00P
HOH HITMEN
1
SO CAL XTREME
14

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
6
11/27/11
TY3
11:00A
SEED #4 - BCBA PROSPECTS RED
7
SEED #5 - HOH HITMEN
11
7
TY2
01:00P
SEED #2 - SO CAL XTREME
6
SEED #3 - YUCAIPA VALLEY RUFF RYDERS
15
8
TY2
03:00P
WINNER GM#6 - HOH HITMEN
1
SEED #1 - SO CAL BEARCATS
14
9
TY2
05:00P
WINNER GM #7 - YV RUFF RYDERZ
(CHAMPIONSHIP)
9
WINNER GM#8 - SO CAL BEARCATS
(CHAMPIONSHIP)
14


SO CAL BEARCATS
12U DIVISION CHAMPION


12U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
THE YARD - FULLERTON
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
W L
1. SO CAL BEARCATS
2
L L
2. TUSTIN THUNDER
5
W W
3. BLUE WAVE
1
L W
4. CORONA REDS
3
L W
5. RIVERSIDE SWAT
4

FIELDS:
TY1 = FIELD #1 THE YARD FULLERTON
TY2 = FIELD #2 THE YARD FULLERTON
TY3 = FIELD #3 THE YARD FULLERTON
TY4 = FIELD #4 THE YARD FULLERTON
TY5 = FIELD #5 THE YARD FULLERTON


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
TY3
09:00A
SO CAL BEARCATS
8
TUSTIN THUNDER
1
2
TY4
09:00A
BLUE WAVE
6
CORONA REDS
2
3
TY3
11:00A
SO CAL BEARCATS
1
CORONA REDS
2
4
TY4
11:00A
BLUE WAVE
11
RIVERSIDE SWAT
1
5
TY4
01:00P
TUSTIN THUNDER
1
RIVERSIDE SWAT
10

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
6
11/27/11
TY3
09:00A
SEED #4 - RIVERSIDE SWAT
11
SEED #5 - TUSTIN THUNDER
5
7
TY3
01:00P
WINNER GM#6 - RIVERSIDE SWAT
5
SEED #1 - BLUE WAVE
6
8
TY3
03:00P
SEED #2 - SO CAL BEARCATS
8
SEED #3 - CORONA REDS
7
9
TY3
05:00P
WINNER GM #7 - BLUE WAVE
(CHAMPIONSHIP)
7
WINNER GM#8 - SO CAL BEARCATS
(CHAMPIONSHIP)
8


TOMATEROS DE CALIFORNIA
13U DIVISION CHAMPION

13U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
THE YARD - FULLERTON
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
L L
1. LIFELETICS FURY ELITE RED
4
W L
2. DIAMOND DAWGS
3
T W
3. TOMATEROS DE CALIFORNIA
2
T W
4. HOH HITMEN
1

FIELDS:
TY1 = FIELD #1 THE YARD FULLERTON
TY2 = FIELD #2 THE YARD FULLERTON
TY3 = FIELD #3 THE YARD FULLERTON
TY4 = FIELD #4 THE YARD FULLERTON
TY5 = FIELD #5 THE YARD FULLERTON


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
TY1
08:30A
LIFELETICS FURY ELITE RED
5
DIAMOND DAWGS
7
2
TY2
08:30A
TOMATEROS DE CALIFORNIA
9
HOH HITMEN
9
3
TY2
10:45A
DIAMOND DAWGS
7
TOMATEROS DE CALIFORNIA
13
4
TY2
01:00P
LIFELETICS FURY ELITE RED
7
HOH HITMEN
8

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
5
11/27/11
TY1
08:30A
SEED #2 - TOMATEROS DE CALIFORNIA
5
SEED #3 - DIAMOND DAWGS
4
6
TY2
08:30A
SEED #1 - HOH HITMEN
3
SEED #4 - LIFELETICS FURY ELITE RED
9
7
TY2
10:30A
WINNER GM #5 - TOMATEROS DE CA.
(CHAMPIONSHIP)
12
WINNER GM#6 - LIFELETICS FURY ELITE RED
(CHAMPIONSHIP)
0

PB HITMEN
14U DIVISION CHAMPION

14U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
THE YARD - FULLERTON
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
L W
1. ABD AZTECS NAVY
3
W W
2. SO CAL MIZUNO
1
L L
3. HOH HITMEN
5
L L
4. PB HITMEN
4
W W
5. SO CAL CAVS
2

FIELDS:
TY1 = FIELD #1 THE YARD FULLERTON
TY2 = FIELD #2 THE YARD FULLERTON
TY3 = FIELD #3 THE YARD FULLERTON
TY4 = FIELD #4 THE YARD FULLERTON
TY5 = FIELD #5 THE YARD FULLERTON


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
TY1
10:45A
ABD AZTECS NAVY
1
SO CAL MIZUNO
4
2
TY1
01:00P
SO CAL MIZUNO
7
HOH HITMEN
4
3
TY1
03:15P
ABD AZTECS NAVY
3
PB HITMEN
1
4
TY1
05:30P
HOH HITMEN
4
SO CAL CAVS
5
5
TY1
07:45P
PB HITMEN
3
SO CAL CAVS
6

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
6
11/27/11
TY1
10:45A
SEED #4 - PB HITMEN
3
SEED #5 - HOH HITMEN
2
7
TY1
01:00P
SEED #2 - SO CAL CAVS
7
SEED #3 - ABD AZTECS NAVY
8
8
TY1
03:15P
WINNER GM#6 - PB HITMEN
8
SEED #1 - SO CAL MIZUNO
2
9
TY1
05:30P
WINNER GM #7 - ABD AZTECS NAVY
(CHAMPIONSHIP)
7
WINNER GM#8 - PB HITMEN
(CHAMPIONSHIP)
10

SAN DIEGO RESULTS

SAN DIEGO SHOW
09U DIVISION CHAMPION

09U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SWEETWATER SPORTS COMPLEX - BONITA
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
POOL A TEAMS
Seed
Record
POOL B TEAMS
Seed
W W
1. EAST COUNTY RATTLERS
1
L L
4. SWAGGER BBC
3
L L
2. CHULA VISTA GREEN SOX
3
W L
5. BONITA LEGENDS RED
2
W L
3. OC DODGERS SILVER
2
W W
6. SAN DIEGO SHOW
1

FIELDS:
SW2 = FIELD #2 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW3 = FIELD #3 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW4 = FIELD #4 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW5 = FIELD #5 SWEETWATER SPORTS COMPLEX

GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
SW2
09:00A
EAST COUNTY RATTLERS
14
CHULA VISTA GREEN SOX
2
2
SW2
11:00A
CHULA VISTA GREEN SOX
7
OC DODGERS SILVER
14
3
SW2
01:00P
EAST COUNTY RATTLERS
8
OC DODGERS SILVER
7
4
SW3
09:00A
SWAGGER BBC
5
BONITA LEGENDS RED
6
5
SW3
11:00A
BONITA LEGENDS RED
1
SAN DIEGO SHOW
11
6
SW3
01:00P
SWAGGER BBC
5
SAN DIEGO SHOW
10

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
7
11/27/11
SW2
09:00A
SEED #2 POOL A - OC DODGERS SILVER
9
SEED #3 POOL B - SWAGGER BBC
5
8
SW3
09:00A
SEED #2 POOL B - BONITA LEGENDS RED
10
SEED #3 POOL A - C.V. GREEN SOX
9
9
SW2
11:00A
WINNER GM#7 - OC DODGERS SILVER
2
SEED #1 POOL B - SAN DIEGO SHOW
8
10
SW3
11:00A
WINNER GM#8 - BONITA LEGENDS RED
8
SEED #1 POOL A - E.C. RATTLERS
10
11
SW3
01:00P
WINNER GM #9 - SAN DIEGO SHOW
(CHAMPIONSHIP)
10
WINNER GM#10 - E.C. RATTLERS
(CHAMPIONSHIP)
6

SD STARS
11U AAA DIVISION CHAMPION

SAN DIEGO SHOW BLUE
11U AA DIVISION CHAMPION

11U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SWEETWATER SPORTS COMPLEX - BONITA
SPORTSPLEX USA SANTEE - SANTEE

NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
Record
TEAMS
Seed
W W
1. SD DAWGS
1
W W
6. CA LOOKOUTS BLACK
3
L W
2. CA LOOKOUTS RED
6
W L
7. MASHERS BBC
4
L L
3. THE BIGS
7
L L
8. ENCINITAS EDGE
9
W L
4. FORCE
5
W W
9. SD STARS
2
L L
5. SAN DIEGO SHOW BLUE
8

FIELDS:
SW2 = FIELD #2 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW3 = FIELD #3 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW4 = FIELD #4 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SW5 = FIELD #5 SWEETWATER SPORTS COMPLEX
SS1 = FIELD #1 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS2 = FIELD #2 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS3 = FIELD #3 SPORTSPLEX USA SANTEE


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
SW4
09:00A
SD DAWGS
10
CA LOOKOUTS RED
0
2
SW4
11:00A
CA LOOKOUTS RED
8
THE BIGS
7
3
SW4
01:00P
SD DAWGS
16
THE BIGS
0
4
SW5
09:00A
FORCE
17
SAN DIEGO SHOW BLUE
2
5
SW5
11:00A
SAN DIEGO SHOW BLUE
0
CA LOOKOUTS BLACK
14
6
SW5
01:00P
FORCE
6
CA LOOKOUTS BLACK
12
7
SS2
02:00P
MASHERS BBC
15
ENCINITAS EDGE
2
8
SS2
04:00P
ENCINITAS EDGE
0
SD STARS
16
9
SS2
06:00P
MASHERS BBC
5
SD STARS
8

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
10
11/27/11
SW4
08:00A
SEED #4 - MASHERS BBC
3
SEED #5 - FORCE
11
11
SW4
10:00A
SEED #2 - SD STARS
12
SEED #3 - CA LOOKOUTS BLACK
2
12
SW4
12:00P
WINNER GM#10 - FORCE
16
SEED #1 - SD DAWGS
3
13
SW4
02:00P
WINNER GM #11 - SD STARS
(AAA CHAMPIONSHIP)
16
WINNER GM #12 - FORCE
(AAA CHAMPIONSHIP)
5
14
SW5
09:00A
SEED #7 - THE BIGS
7
SEED #8 - SAN DIEGO SHOW BLUE
9
15
SW5
11:00A
SEED #6 - CA LOOKOUTS RED
8
SEED #9 - ENCINITAS EDGE
3
16
SW5
01:00P
WINNER GM #14 - SAN DIEGO SHOW BLUE
(AA CHAMPIONSHIP)
2
WINNER GM#15 - CA LOOKOUTS RED
(AA CHAMPIONSHIP)
1

CHULA VISTA BOMBERS
12U DIVISION CHAMPION

12U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SPORTSPLEX USA SANTEE - SANTEE
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
W L
1. COWBOYS BBC BLACK
4
L L
2. THE ACADEMY
5
W W
3. SO CAL SHOCKWAVES
1
W L
4. CHULA VISTA BOMBERS
3
L W
5. SAN DIEGO LONGHORNS
2

FIELDS:
SS1 = FIELD #1 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS2 = FIELD #2 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS3 = FIELD #3 SPORTSPLEX USA SANTEE


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
SS3
09:00A
COWBOYS BBC BLACK
6
THE ACADEMY
5
2
SS3
11:00A
THE ACADEMY
2
SO CAL SHOCKWAVES
15
3
SS3
01:00P
COWBOYS BBC BLACK
9
CHULA VISTA BOMBERS
10
4
SS3
03:00P
SO CAL SHOCKWAVES
6
SAN DIEGO LONGHORNS
3
5
SS3
05:00P
CHULA VISTA BOMBERS
3
SAN DIEGO LONGHORNS
5

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
6
11/27/11
SS3
09:00A
SEED #4 - COWBOYS BLACK
12
SEED #5 - THE ACADEMY
4
7
SS3
11:00A
SEED #2 - SAN DIEGO LONGHORNS
0
SEED #3 - CHULA VISTA BOMBERS
10
8
SS3
01:00P
WINNER GM#6 - COWBOYS BLACK
1
SEED #1 - SO CAL SHOCKWAVES
9
9
SS3
03:00P
WINNER GM #7 - CHULA VISTA BOMBERS
(CHAMPIONSHIP)
10
WINNER GM#8 - SO CAL SHOCKWAVES
(CHAMPIONSHIP)
0

COWBOYS BBC
13U MAJOR DIVISION CHAMPION

ENCINITAS REDS
13U AAA DIVISION CHAMPION

13U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SPORTSPLEX USA POWAY - POWAY

NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
Record
TEAMS
Seed
W W
1. CALIFORNIA BEARS BLUE
2
L L
9. STINGERS BBC
12
L L
2. TECOLOTE BASEBALL
15
L L
10. NEWBURY PARK BLAZE
13
W L
3. GONZALEZ SA
10
W W
11. CALIFORNIA BEARS RED
1
L L
4. IV STOIC BBC
14
L W
12. SAN DIEGO GAMERS
7
W W
5. SAN DIEGO SHOW
4
W W
13. COWBOYS BBC
3
6. TOREROS BBC (DROPPED)
X
L W
14. SO CAL TROJANS
9
L W
7. BARONS BBC
8
L L
15. ENCINITAS REDS
11
W W
8. BONITA LEGENDS
5
L W
16. IV STRIKEFORCE
6

FIELDS:
SP1 = FIELD #1 SPORTSPLEX USA POWAY
SP2 = FIELD #2 SPORTSPLEX USA POWAY
SP3 = FIELD #3 SPORTSPLEX USA POWAY


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
SP1
09:00A
CALIFORNIA BEARS BLUE
14
TECOLOTE BASEBALL
2
2
SP1
11:15A
TECOLOTE BASEBALL
10
GONZALEZ SA
13
3
SP1
01:30P
CALIFORNIA BEARS BLUE
13
IV STOIC BBC
2
4
SP1
03:45P
GONZALEZ SA
4
SAN DIEGO SHOW
14
5
SP1
06:00P
IV STOIC BBC
5
SAN DIEGO SHOW
12
6
SP2
09:00A
BARONS BBC
8
BONITA LEGENDS
13
7
SP2
11:15A
BONITA LEGENDS
12
STINGERS BBC
2
8
SP2
01:30P
BARONS BBC
9
NEWBURY PARK BLAZE
5
9
SP2
03:45P
STINGERS BBC
2
CALIFORNIA BEARS RED
6
10
SP2
06:00P
NEWBURY PARK BLAZE
0
CALIFORNIA BEARS RED
12
11
SP3
09:00A
SAN DIEGO GAMERS
7
COWBOYS BBC
8
12
SP3
11:15A
COWBOYS BBC
18
SO CAL TROJANS
1
13
SP3
01:30P
SAN DIEGO GAMERS
8
ENCINITAS REDS
6
14
SP3
03:45P
SO CAL TROJANS
9
IV STRIKEFORCE
5
15
SP3
06:00P
ENCINITAS REDS
4
IV STRIKEFORCE
8

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
16
SP3
08:30A
SEED #12 - STINGERS BBC
6
SEED #13 - NEWBURY PARK BLAZE
9
17
SP3
10:45A
SEED #11 - ENCINITAS REDS
8
SEED #14 - IV STOIC BBC
1
18
SP3
01:00P
SEED #10 - GONZALEZ SA
1
SEED #15 - TECOLOTE BASEBALL
6
19
SP2
01:00P
WINNER GM#16 - NEWBURY PARK BLAZE
2
SEED #9 - SO CAL TROJANS
10
20
SP2
03:15P
WINNER GM#17 - ENCINITAS REDS
8
WINNER GM#18 - TECELOTE BASEBALL
0
21
SP2
05:30P
WINNER GM #19 - SO CAL TROJANS
(AAA CHAMPIONSHIP)
3
WINNER GM #20 - ENCINITAS REDS
(AAA CHAMPIONSHIP)
15
22
SP1
08:30A
SEED #4 - SAN DIEGO SHOW
10
SEED #5 - BONITA LEGENDS
0
23
SP2
08:30A
SEED #3 - COWBOYS BBC
5
SEED #6 - IV STRIKEFORCE
4
24
SP1
10:45A
SEED #2 - CALIFORNIA BEARS BLUE
8
SEED #7 - SAN DIEGO GAMERS
4
25
SP2
10:45A
SEED #1 - CALIFORNIA BEARS RED
2
SEED #8 - BARONS BBC
4
26
SP1
01:00P
WINNER GM#23 - COWBOYS BBC
4
WINNER GM#24 - CALIFORNIA BEARS BLUE
2
27
SP1
03:15P
WINNER GM#22 - SAN DIEGO SHOW
8
WINNER GM#25 - BARONS BBC
12
28
SP1
05:30P
WINNER GM #26 - COWBOYS BBC
(MAJOR CHAMPIONSHIP)
11
WINNER GM#27 - BARONS BBC
(MAJOR CHAMPIONSHIP)
1

GONZALEZ SA BLUE
14U DIVISION CHAMPION

14U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SPORTSPLEX USA SANTEE - SANTEE
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
Record
TEAMS
Seed
L W
1. ENCINITAS REDS
3
L L
5. GONZALEZ SA WHITE
7
W L
2. GONZALEZ SA BLUE
5
W L
6. THE ACADEMY
2
L W
3. SAN DIEGO LONGHORNS
6
W W
7. CA LOOKOUTS
1
W L
4. CALIFORNIA LEGENDS
4

FIELDS:
SS1 = FIELD #1 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS2 = FIELD #2 SPORTSPLEX USA SANTEE
SS3 = FIELD #3 SPORTSPLEX USA SANTEE


GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
SS1
09:00A
ENCINITAS REDS
4
GONZALEZ SA BLUE
6
2
SS2
09:00A
SAN DIEGO LONGHORNS
5
CALIFORNIA LEGENDS
8
3
SS1
11:15A
ENCINITAS REDS
3
CALIFORNIA LEGENDS
1
4
SS2
11:15A
GONZALEZ SA BLUE
2
SAN DIEGO LONGHORNS
4
5
SS1
01:30P
GONZALEZ SA WHITE
3
THE ACADEMY
11
6
SS1
03:45P
THE ACADEMY
1
CA LOOKOUTS
4
7
SS1
06:00P
GONZALEZ SA WHITE
3
CA LOOKOUTS
8

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
8
11/27/11
SS1
09:00A
SEED #4 - CALIFORNIA LEGENDS
2
SEED #5 - GONZALEZ SA BLUE
12
9
SS2
09:00A
SEED #3 - ENCINITAS REDS
4
SEED #6 - SAN DIEGO LONGHORNS
9
10
SS1
11:30A
WINNER GM#8 - GONZALEZ SA BLUE
7
SEED #1 - CA LOOKOUTS
2
11
SS2
11:30A
SEED #2 - THE ACADEMY
2
SEED #7 - GONZALEZ SA WHITE
1
12
SS1
02:00P
WINNER GM#9 - SAN DIEGO LONGHORNS
6
WINNER GM#11 - THE ACADEMY
7
13
SS1
04:30P
WINNER GM #10 - GONZALEZ SA BLUE
(CHAMPIONSHIP)
7
WINNER GM#12 - THE ACADEMY
(CHAMPIONSHIP)
1

SAN DIEGO BOLTZ
18U DIVISION CHAMPION

18U DIVISION
TURKEY TROT RINGS NIT CLASSIC
SANTANA HIGH SCHOOL - SANTEE
WEST HILLS HIGH SCHOOL - SANTEE
NOVEMBER 26 - 27, 2011

Record
TEAMS
Seed
Record
TEAMS
Seed
L T
1. NORTH COUNTY TARHEELS
3
L L
3. SOLANA BEACH CARDINALS
4
W W
2. STINGERS
1
W T
4. SAN DIEGO BOLTZ
2

FIELDS:
SH1 = VASTIY BB FIELD SANTANA HIGH SCHOOL
WH1 = VARSITY BB FIELD WEST HILLS HIGH SCHOOL

GM
Date
Field
Time
Team
Score
V
S
Team
Score
1
11/26/11
WH1
09:00A
NORTH COUNTY TARHEELS
2
STINGERS
7
2
SH1
09:00A
SOLANA BEACH CARDINALS
0
SAN DIEGO BOLTZ
3
3
WH1
11:45A
NORTH COUNTY TARHEELS
1
SAN DIEGO BOLTZ
1
4
SH1
11:45A
STINGERS
4
SOLANA BEACH CARDINALS
1

GM
Date
Field
Time
Seeding # & Team
Score
V
S
Seeding # & Team
Score
5
11/27/11
WH1
08:30A
SEED #2 - SAN DIEGO BOLTZ
4
SEED #3 - NORTH COUNTY TARHEELS
2
6
WH1
10:45A
SEED #1 - STINGERS
1
SEED #4 - SOLANA BEACH CARDINALS
9
7
WH1
01:15P
WINNER GM #5 - SAN DIEGO BOLTZ
(CHAMPIONSHIP)
3
WINNER GM#6 - SOLANA BEACH CARDINALS
(CHAMPIONSHIP)
2